rok 2012

Advokátní kancelář Kausta & Zientková & partneři v roce 2012 zakoupila v rámci projektu UNICEF "Dárky pro život"

Orální rehydratační sůl v částce 1.410,- Kč

Směs cukru a solí pro záchranu života dětí postižených těžkými průjmy a dehydratací. ORS je doslova darem života – průjmová onemocnění denně zabíjejí více než 4500 dětí.

Tablety na čištění vody v částce 1.070,- Kč

Na nemoci způsobené závadnou vodou každoročně ve světě umírají 4 miliony dětí. Dárek pro život v podobě tablet na čištění vody znamená totéž, jako darovat 50 000 litrů pitné vody – každá tableta změní v čistou vodu 4 až 5 litrů závadné vody.

Očkování proti spalničkám v částce 550,- Kč

Každý rok ve světě umírá 1,5 milionu nejmenších dětí, protože nejsou očkovány – téměř čtvrt milionu z nich na spalničky. Vakcíny proti tomuto onemocnění v hodnotě 550 Kč zachrání život 100 dětí.

Očkování proti dětské obrně v částce 430,- Kč

Očkovací programy UNICEF zachrání každoročně život více než 3 milionům dětí. 1,5 milionu nejmenších dětí však na nemoci, kterým lze očkováním předejít, stále ještě umírá. Vakcíny proti dětské obrně v hodnotě 430 Kč zachrání život 50 z nich.
 

Sušenky s vysokým obsahem proteinů v částce 445,- Kč

Výživné sušenky, určené pro děti v krizových situacích katastrof, vyvinuté tak, aby dětem zajistily vyváženou a hodnotnou stravu a zároveň dodaly potřebnou energii.

Terapeutická výživa Plumpy'Nut v částce 1.300,- Kč

Výživná terapeutická strava s vysokým podílem proteinů, určená dětem strádajícím akutní podvýživou, jejichž organismus je příliš slabý pro podávání normální stravy.

Terapeutické mléko v částce 1.840,- Kč

Výživná terapeutická strava pro léčbu dětí strádajících vážnými formami podvýživy. Terapeutické mléko je vyvinuto ve formě prášku, který obsahuje syrovátku, rostlinné tuky, sacharidy a komplex minerálů a vitaminů. Před použitím se ředí pitnou vodou.

Rodinná souprava na vodu v částce 2.240,- Kč

Základní souprava na vodu pro pomoc rodinám, které ztratily domovy, v přístupu k pitné vodě a hygieně v situacích katastrof. Obsahuje kbelíky, skládací kanystry na vodu, mýdlo a tablety na čištění vody v množství dostatečném pro 10 rodin.

Tablety na odčervení v částce 644,- Kč

Účinný lék proti onemocněním, způsobeným střevními parazity, přenášenými do organismu užíváním závadné vody a nedostatečnou hygienou. Tablety v hodnotě 644 Kč představují pomoc pro 1000 dětí.

Moskytiéra v částce 120,- Kč

Malárie zabíjí v Africe jedno dítě každých 30 sekund - nejlepší ochranou proti tomuto onemocnění je moskytiéra. Rodinná moskytiéra může zajistit ochranu pro děti a jejich matku.

v roce 2012 advokátní kancelář přispěla na UNICEF na projekt "Dárky pro život" částkou v celkové výši 12.245,- Kč